Policjanci z jasielskiej komendy pomogli spełnić marzenie Filipa i Adama.

Jasielską komendę odwiedzili w piątek dwaj uczniowie Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej Latawiec w Majscowej. Chociaż na co dzień zmagają się z autyzmem, to zarówno Filip jak i Adam, są bardzo pogodnymi i uśmiechniętymi chłopcami, których fascynuje służba w policji.

Policjanci przygotowując to wyjątkowe spotkanie zapewnili im wiele ciekawych atrakcji pozwalających na poznanie zawodu policjanta. Jednak głównym celem tego wydarzenia była przede wszystkim pomoc dzieciom w rozwijaniu umiejętności społecznych, poznawczych, emocjonalnych i komunikacyjnych.

chłopiec w samochodzie

Wyjątkowych gości przywitał policyjny miś, który towarzyszył im podczas zwiedzania jasielskiej komendy. Chłopcy zostali ciepło przyjęci przez insp. Roberta Wróbla Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, który zaprosił ich do zwiedzania budynku i korzystania z przygotowanych atrakcji. Przekazał im także pamiątkowe prezenty.

W trakcie spotkania, chłopcy mogli obejrzeć przedmioty wchodzące w skład policyjnego wyposażenia w codziennej służbie. Jedną z ciekawszych atrakcji było omówienie pracy technika kryminalistyki oraz możliwość odbicia swoich linii papilarnych. Duże wrażenie na chłopcach zrobił policyjny radiowóz i motocykl.

chłopiec na motorze policyjnym

Wizyta w komendzie Policji sprawiła chłopcom wiele radości. Była to też ciekawa lekcja i skuteczna metoda pozwalająca im na rozwijanie nowych umiejętności i poznawanie otaczającego je świata.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.