Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości.
Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (6 listopada) po godz. 18, w miejscowości Strachocina w powiecie sanockim. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący mazdą stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Po przeprowadzeniu badania na stan trzeźwości okazało się, że kierujący pojazdem, 32-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, jest nietrzeźwy.

Miał 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia. 32-latek jechał sam. W wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.