Policjanci we współpracy z dyrekcją Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle zorganizowali zajęcia podczas, których przybliżyli słuchaczom zagadnienia dotyczące problemu narkomanii.
W ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają", policjanci z jasielskiej komendy podejmują działania mające na celu zwiększenie świadomości młodzieży oraz rodziców w obszarze zagrożeń wynikających z zażywania dopalaczy i narkotyków. Mundurowi podczas zajęć wykorzystują pomocne narzędzie jakim jest walizka edukacyjna. W ramach prowadzonych prelekcji, policjanci wskazują najważniejsze zagrożenia zarówno te na gruncie obowiązującego prawa jak też te związane z konsekwencjami zdrowotnymi i społecznymi.

Wczoraj, podczas zajęć w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, słuchacze na przykładzie przytoczonych prawdziwych historii oraz przygotowanej prezentacji multimedialnej, mieli okazję poznać destrukcyjne działanie dopalaczy i narkotyków w organizmie człowieka. Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali wykładu. Niewątpliwie interesującą częścią spotkania była możliwość fizycznego zapoznania się z wyposażeniem edukacyjnej walizki, zawierającej imitacje dopalaczy i narkotyków, a także przedmiotów i urządzeń służących do ich przechowywania.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.