Czarni 1910 Jasło do 10 lipca br. muszą zmodernizować stadion, na którym piłkarze rozgrywają mecze ligowe. Jeżeli zalecenia Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej nie zostaną wykonane, obiekt MOSiR przy ul. Śniadeckich nie zostanie dopuszczony do rozgrywek w IV lidze podkarpackiej.
Komisja Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej wizytowała 19 maja stadion MOSiR przy ul. Śniadeckich 15 w Jaśle. Obiekt użytkowany jest przez piłkarzy Czarnych Jasło, którzy tutaj trenują i rozgrywają mecze ligowe.
Delegacja Podkarpackiego ZPN weryfikowała boisko na sezon 2020/2021 dla drużyn młodzieżowych występujących w I lidze podkarpackiej oraz drużyny seniorów, która uzyskała awans do IV ligi podkarpackiej po skróconym ze względu na pandemię koronawirusa sezonie 2019/20. Przypomnijmy - Czarni po rundzie jesiennej zajmowali pierwsze miejsce w tabeli krośnieńskiej klasy okręgowej i tym samym jako lider zostali premiowani awansem do IV ligi.

W przypadku rozgrywek drużyn młodzieżowych, komisja Podkarpackiego ZPN pozytywnie zaakceptowała murawę i przyjęła boisko do rozgrywek. - "Natomiast co do występów drużyny seniorów uwarunkowała to wykonaniem niezbędnych poprawek zarówno w stosunku do murawy boiska jak i samego obiektu" - poinformowali Czarni 1910 Jasło na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Komisja Podkarpackiego ZPN zaleciła - ze względu na stan techniczny - bezwzględnie zamknąć dla publiczności trybuny od strony huty szkła. Fot. Bogdan Hućko.


Zalecenia komisji to: należy bezwzględnie powiększyć wymiary boiska do regulaminowych 100 x 68 metrów, podwyższyć ogrodzenie sektora kibiców gości do regulaminowej wysokości 220 centymetrów, wykonać wyjścia ewakuacyjne z sektorów kibiców na płytę boiska i odpowiednio je oznakować. Komisja zaleciła - ze względu na stan techniczny - bezwzględnie zamknąć dla publiczności trybuny od strony huty szkła,oznaczyć parking dla autokaru drużyny gości, wyznaczyć miejsca parkingowe dla osób funkcyjnych, oznakować szatnie dla gospodarzy i gości.

Na stadionie muszą być wyznaczone miejsca parkingowe dla osób funkcyjnych i autokaru drużyny przyjezdnej. fot. Czarni Jasło


Komisja dała Klubowi czas do 10 lipca 2020 r. na wykonanie zaleceń pod groźbą nie dopuszczenia obiektu do rozgrywek IV ligi podkarpackiej.
W środę (20 maja) klub JKS Czarni 1910 Jasło wystosował odpowiednie pisma do burmistrza miasta Jasła oraz dyrekcji MOSiR w Jaśle w celu zapoznania z zaleceniami Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie.