Policjanci ruchu drogowego komendy wojewódzkiej sprawdzali czy rodzice i opiekunowie, którzy wiozą dzieci pamiętają o obowiązku przewożenia ich fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach, z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Ci, którzy przewozili dzieci prawidłowo otrzymali upominek.
Mikołajkowa akcja, promująca bezpieczne przewożenie dzieci odbyła się dziś rano (6 grudnia), w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola na ul. Budziwojskiej w Rzeszowie. Działania rozpoczęły się po godz. 7. To właśnie między godz. 7 a 8 ruch przed szkołami jest największy ruch.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie bacznie przyglądali się temu, jak rodzice i opiekunowie przewożą małych pasażerów. Kierowcom, którzy robili to prawidłowo i stosowali się do obowiązujących przepisów policjanci wręczali maskotkę - Pancernika Gustawa, który ma przypominać najmłodszym i ich rodzicom o jeździe w fotelikach.

Jesienna aura, opady deszczu, a nawet śniegu i ograniczona widoczność sprawiają, że warunki na drogach są trudne. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych podczas podróży samochodem. Dzieci niezabezpieczone w dostosowanych dla nich fotelikach czy podkładkach, w razie gwałtownego hamowania, czy zderzenia, narażone są na poważne urazy.

Policjanci przypominają też, aby w rejonach placówek oświatowych zatrzymywać pojazd tylko w miejscu bezpiecznym i dozwolonym, a dziecko wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.