Szkolne Koło Caritas działające w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Bieździedzy zaangażowało się w zbiórkę funduszy na rzecz budowy studni w Afryce.
Szkolne Koło Caritas działające w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Bieździedzy zaangażowało się w zbiórkę funduszy na rzecz budowy studni w Afryce, organizując już po raz drugi wielką akcję charytatywną obejmującą całą gminę Kołaczyce.

Akcja ta polegała na zbiórce makulatury do specjalnych kontenerów dostarczanych przez Grupę Charytatywną działającą przy Sanktuarium Grobu Pańskiego w Przeworsku. Uzyskane w ten sposób fundusze ze sprzedaży makulatury są przekazywane misjonarzom w Sudanie poprzez Polską Fundację "Pomoc Afryce".

pojemnik na makulaturę

Inicjatywa podjęta przez opiekunów Szkolnego Koła Caritas: Panią Beatę Biernacką oraz Panią Elżbietę Tutaj spotkała się z ogromnym odzewem ze strony mieszkańców gminy Kołaczyce oraz instytucji działających na jej terenie. Łącznie zebrano 8340 kg makulatury.

Organizatorzy akcji pragną serdecznie podziękować tym, którzy bezinteresownie włączyli się w zbiórkę makulatury oraz zapewniają, w imieniu organizatorów, że zebrane fundusze przyczynią się do znacznej poprawy jakości życia najuboższych mieszkańców Afryki.