Policja prowadzi kontrole w placówkach handlowych i środkach transportu publicznego w powiecie jasielskim. Czy mieszkańcy stosują się do zaleceń sanitarnych dotyczących obowiązku zakrywania ust i nosa?
Policjanci sprawdzają, czy osoby stosują się do wprowadzonych obostrzeń sanitarnych - obowiązku zasłaniania ust i nosa. Sprawdzane są również napływające sygnały dotyczące niestosowania się do obowiązujących restrykcji.
W przypadku naruszenia przepisów wprowadzonych w związku z walką z koronawirusem, policjant może nałożyć mandat karny w kwocie do 500 złotych lub skierować wniosek o ukaranie do sądu, a także powiadomić inspektora sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł.

Komisarz Piotr Wojtunik z KPP w Jaśle poinformował, że w sobotę (18 grudnia) policjanci dokonali na terenie powiatu jasielskiego 78 kontroli w placówkach handlowych, 28 w innych obiektach oraz 3 w środkach transportu publicznego.

- Nałożonych zostało 7 mandatów karnych, zastosowano 18 pouczeń. Nie było wniosku o ukaranie do sądu - poinformował kom. Piotr Wojtunik.

W niedzielę (19 grudnia) skontrolowano 44 placówki handlowe, 17 innych obiektów. Były również 3 kontrole środków transportu publicznego.

- W niedzielę policjanci nałożyli 6 mandatów, w 6 przypadkach skończyło się na pouczeniu oraz skierowany został 1 wniosek o ukaranie do sądu - dodał kom. Piotr Wojtunik.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.