W miejscowości Pielgrzymka zakończyła się modernizacja drogi wojewódzkiej nr 993.
W środę (22 grudnia) w Pielgrzymce odbyło się poświęcenie i oficjalne oddanie do użytku prawie 9 kilometrowego odcinka zmodernizowanej drogi wojewódzkiej nr 993 relacji Pielgrzymka - Nowy Żmigród.

Inwestycja ta była realizowana w ramach zadania pn." Modernizacja drogi wojewódzkiej Nr 993 Gorlice - Nowy Żmigród - Dukla na odcinku Pielgrzymka - Nowy Żmigród. W ramach realizacji inwestycji, oprócz wymiany nawierzchni drogi, wyremontowano istniejące skrzyżowania, pobocza i zjazdy, a w Samoklęskach powstał nowy chodnik dla pieszych. Wykonano też urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego i udrożniono przydrożne rowy.

Wartość zadania wyniosła 12,7 mln złotych. Inwestycja ta była kontynuacją modernizacji drogi 993 na odcinku Gorlice - Nowy Żmigród, w ramach której wybudowano nowe mosty w Kłopotnicy i Pielgrzymce.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Adam Śnieżek - Poseł na Sejm RP, Piotr Pilch - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Jan Muzyka, Grzegorz Pers i Ryszard Lisowski - Członkowie Zarządu Powiatu w Jaśle, Wójt Gminy Osiek Jasielski Andrzej Stachurski, Wójt Gminy Dębowiec Marcin Bolek, Wójt gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara, Piotr Miąso - Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Krzysztof Sopel - Dyrektor Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim oraz przedstawiciele strony słowackiej i wykonawcy - firmy STRABAG Sp. z o.o.

Poświęcenia dokonał proboszcz Parafii Samoklęski ksiądz Henryk Wilk.

- Ten odcinek drogi wojewódzkiej jest niezwykle ważny. Droga karpacka łącząca Wschód z Zachodem była w fatalnym stanie, ale dzięki temu, że jesteśmy blisko granicy, że mamy przyjazne stosunki z naszymi przyjaciółmi ze Słowacji, udaje nam się realizować wspólne przedsięwzięcia w ramach zadań transgranicznych. Dziękuję zarządowi województwa za to, że przystąpił do tego programu. Dzięki temu dziś mamy piękną drogę i zabezpieczone środki na dalszy odcinek, co oznacza, że cała droga 993 będzie w doskonałym stanie. To jest sukces dla powiatu jasielskiego i wygoda dla wszystkich uczestników, którzy będą przejeżdżać przez nasz powiat - mówił starosta jasielski Adam Pawluś .

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.