Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Żmigrodzie dostarczyli paczki świąteczne potrzebującym.
W czwartek (23 grudnia) pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Żmigrodzie osobiście dostarczyli paczki z żywnością oraz potrawami wigilijnymi i życzeniami świątecznymi do osób samotnych i potrzebujących z terenu gminy.

Wigilia dla samotnych i potrzebujących mieszkańców gminy Nowy Żmigród była piękną tradycją zainicjowaną w 2004 roku przez Wójta Gminy Grzegorza Barę. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła jednak jej przeprowadzenie w ubiegłym, a także teraz - w 2021 roku. Wójt Gminy wraz ze Stowarzyszeniem Gospodyń Wiejskich Gminy Nowy Żmigród oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej zdecydowali się jednak na udzielenie im wsparcia poprzez przygotowanie paczek świątecznych oraz kilku tradycyjnych wigilijnych potraw.

W przygotowanych podarunkach znalazły się m.in.: chleb, konserwy, kawa, herbata, kakao, makaron, dżem i słodkie upominki. Wśród dań wigilijnych nie zabrakło żurku z grzybami, ryby, gołąbków, kapusty i pierogów. Ze wsparcia skorzystało 61 osób z terenu gminy Nowy Żmigród.