Dorota Kamińska pracująca w MBP w Jaśle została uhonorowana przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Medalem "W Dowód Uznania" za zasługi dla bibliotekarstwa oraz SBP.
Dorota Kamińska została uhonorowana przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Medalem "W Dowód Uznania" za zasługi dla bibliotekarstwa oraz SBP.

Dorota Kamińska ponad 40 lat związana jest z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle, przez 25 lat była kierowniczką Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów. Od pierwszych dni pracy dała się poznać jako pracownik bardzo sumienny, doskonale przygotowany zawodowo.

Wykazywała się ogromną odpowiedzialnością i otwartością na nowe wyzwania w dziedzinie gromadzenia i opracowania zbiorów. Z pasją realizowała powierzone jej obowiązki. Koordynowała proces komputeryzacji zbiorów MBP w Jaśle, a w kolejnych latach konwersji danych z wszystkich baz zawierających opisy bibliograficzne i dostosowaniem ich do nowego sposobu katalogowania w formacie MARC 21.

Od początku uczestnictwa Biblioteki w "Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa" koordynowała kolejne edycje priorytetu "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" wnioskując o dotacje, nadzorując przebieg projektów i ich rozliczenie. W ciągu ostatnich 10 lat (2012 - 2021) pozyskane dofinansowanie umożliwiło zakup nowości wydawniczych na kwotę ponad 300 000 PLN. Wszystkie zakupy nowości bibliotecznych dokonywane były z wielką starannością tak, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby czytelnicze jaślan i mieszkańców regionu, a poprzez dostarczanie źródeł wiedzy kształtować wartościowe gusta literackie kolejnych pokoleń.

Od 2002 r. kiedy powstał Oddział w Jaśle Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich jest jego członkinią, od wielu lat pełni funkcję skarbnika w Zarządzie Oddziału, współpracuje z Okręgiem SBP w Rzeszowie. Jako członkini Zespołu ds. Sieci Bibliotek w MBP w Jaśle wspiera biblioteki gminne powiatu jasielskiego, a także jasielskie biblioteki szkolne, w zakresie prawidłowej polityki gromadzenia i opracowania zbiorów. Aktywnie bierze udział w licznych formach promocji książki i czytelnictwa, chętnie służy pomocą koleżankom i kolegom prowadzącym różne działania biblioteczne.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.