Spotkanie autorskie z Anną Maziuk odbędzie się w Jasielskim Domu Kultury.
We wtorek (11 stycznia) o godzinie 17:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Jasielski Dom Kultury zapraszają na spotkanie z Anną Maziuk, dziennikarką, propagatorką wiedzy o przyrodzie, autorką książki "Instynkt. O wilkach w polskich lasach".

Wilk zawsze wzbudza emocje. Dla jednych zły drapieżnik, uosobienie okrucieństwa, niebezpieczeństwa, dla innych fascynujące dzikie zwierzę, symbol wolności i wewnętrznej mocy, w naszej kulturze jednak postrzegany zwykle jako zagrożenie. Dzięki książce Anny Maziuk odkrywamy wilki jako fascynujące zwierzęta, tworzące silne więzi, dzikie ale nie złe. Poznajemy naukowców, fotografów, leśników, pasjonatów, którzy całe życie poświęcili badaniu i ochronie wilków. Jak czytamy na stronie wydawnictwa (Czarne, 2021): "Instynkt" jest opowieścią o relacjach człowieka ze zwierzęciem - skomplikowanych, często podyktowanych interesami lub polityką, obciążonych kulturowym balastem.

Anna Maziuk - (ur. 1986) - dziennikarka, propagatorka wiedzy o przyrodzie, absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka książki "Instynkt. O wilkach w polskich lasach". Publikowała m.in. w "Wysokich Obcasach", "Polityce", "Newsweeku Psychologii", "Tygodniku Powszechnym" i "Zwierciadle". Związana z Fundacją i pismem "Kosmos dla Dziewczynek", w którym opowiada dzieciom o przyrodzie. Prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci i dorosłych związane z tworzeniem, często inspirowane wyprawami w dzicz. Mieszka na Warmii.

Spotkanie autorskie odbędzie się w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.