Policjanci, zrzeszeni w Klubie Honorowych Dawców Krwi PCK przy Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, oddali łącznie 75 litrów krwi.
Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, w 2021 roku oddali łącznie 75 litrów krwi, w tym płytki krwi oraz osocze. Jak sami podkreślają, osiągnięcie tego wyniku było efektem ogromnego zaangażowania członków naszego klubu, dzięki czemu, ilość oddanej krwi jest tak duża.

Funkcjonariusze Policji przez ostatnie 12 miesięcy bardzo aktywnie udzielali się jako Honorowi Dawcy Krwi w Regionalnych i Mobilnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Policjanci uczestniczyli w akcjach takich jak "Mundurowe braterstwo krwi" oraz odpowiadali na każdą akcję zainicjowaną przez RCKiK w Rzeszowie.

W minionym roku szczególne znaczenie miało oddawanie osocza przez ozdrowieńców. Ich osocze okazało się skuteczną metodą leczenia osób zakażonych Sars-Cov-2. Zawarte w nim przeciwciała neutralizują wirusa i pozwalają szybciej pokonać infekcje. Dlatego policjanci tak chętnie włączyli się w walkę o zdrowie i życie osób potrzebujących tego bezcennego leku.

Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie wraz z Dowódcą Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie składają serdeczne podziękowania wszystkim policjantom, którzy dobrowolnie i bezinteresownie dzielili się tym najcenniejszym darem, jakim jest krew. Dziękujemy Wam przede wszystkim za wasze oddanie, zaangażowanie, poświęcenie i wytrwałość.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.