W kościele pw. Św. Stanisława BM i św. Jadwigi Śląskiej w Osobnicy odbył się koncert kolęd.
Koncert kolęd "Dla tej Miłości Maleńkiej" kolejny już raz, bo dziesiąty, tradycyjnie odbył się w ostatnią niedzielę miesiąca. Kolędy oraz kolędowanie, na które z utęsknieniem czekamy prawie cały rok to bogaty fenomen kulturowy. Związane są treściowo i funkcjonalnie z jednym i niepowtarzalnym okresem kalendarza, ze Świętami Bożego Narodzenia. Cieszmy się zatem oraz śpiewajmy kolędy, które oddają nasze nastroje i uczucia, bo śpiewając je, obdarowujemy Jezusa, siebie i bliźnich pięknym darem muzykowania i wspólnego śpiewu, który łączy uczuciowo ludzi oraz wzmacnia ich emocjonalne więzi.

Osobnica koncert

Koncert zorganizowany został przez Regionalne Stowarzyszenie Rozwoju Kultury i Parafię, dofinansowany był przez Gminę Jasło i odbył się w kościele parafialnym w Osobnicy. Na koncercie, który poprowadziła Prezes Stowarzyszenia, wystąpiły zaproszone zespoły w następującej kolejności: Chór "Cecylianum" z Osobnicy, Zespół Mali Jaślanie, Kapela Ludowa Trzcinicoki oraz Orkiestra Dęta z Solistami.

W niedzielne popołudnie (30 stycznia) przez około godzinę w bogactwo różnorodnych, pięknych kolęd i pastorałek, które wybrzmiały w osobnickiej świątyni na chwałę Bożej Dzieciny wsłuchiwali się oraz włączyli w śpiew zgromadzeni parafianie i goście na czele z władzami Gminy Jasło.

koncert kolęd

Uroczystej Mszy św. uświetnionej przez artystów koncertu przewodniczył proboszcz ks. Krzysztof w asyście wikarego ks. Przemysława. Dopełnieniem tegorocznego kolędowania było wspólne spotkanie w Parafialnym Domu Kultury, na którym wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wszystkim uczestnikom koncertu okazujemy ogromną wdzięczność za obecność, oraz wielu innym za wsparcie i pomoc w organizacji koncertu. Niech Maleńka Miłość błogosławi Wam i towarzyszy każdego dnia, szczególnie w trudnych chwilach życia.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.