W Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę na przebudowę Oddziału Pediatrii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.
We wtorek (8 lutego) w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę na przebudowę Oddziału Pediatrii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Koszt inwestycji to prawie 3,5 mln zł, a jej realizacja poprawi bezpieczeństwo i komfort leczenia małych pacjentów jasielskiego szpitala.

W ramach zadania pn. "Przebudowa Oddziału Pediatrii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle" przewidziano utworzenie 24 miejsc łóżkowych i dwie izolatki przeznaczone dla pacjentów, u których stwierdzono objawy wskazujące na chorobę wymagającą czasowej izolacji. Wydzielony zostanie również pokój wzmożonego dozoru pielęgniarskiego dla dzieci w ciężkim stanie lub po zabiegach operacyjnych. Wszystkie te sale zostaną wyposażone w węzły sanitarne.

Prace obejmą także modernizację izby przyjęć, gabinetu diagnostyczno - zabiegowego, pomieszczenia do inhalacji oraz świetlicy z funkcją jadalni.

W oddziale zostaną wykonane również nowe instalacje: gazów medycznych, wodno - kanalizacyjna, elektryczna, przeciwpożarowa i przyzywowa, a także wymieniona stolarka okienna i drzwiowa.

Wartość inwestycji wynosi 3 mln 477 tys. zł, w tym: 1 mln 800 tys. zł pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania Covid -19 z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, 1 mln 200 tys. zł z budżetu Powiatu Jasielskiego, 477 tys. ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Roboty budowlane będą wykonane przez Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe "KROSPOL" Stachura Spółka Jawna z Krosna.

- Oddział Pediatrii jasielskiego szpitala nie był remontowany ponad 20 lat. W wyniku modernizacji nie tylko nastąpi poprawa bezpieczeństwa i warunków pobytu dzieci i ich rodziców, ale przede wszystkim zlikwidowane zostaną bariery architektoniczne. Ponadto zastosowanie nowoczesnych technologii w zakresie instalacyjno-technicznym oraz teletechnicznym pozwoli na spełnienie wymogów prawnych i standardów na miarę XXI wieku - mówił Starosta Jasielski Adam Pawluś, który na ręce Senator RP Alicji Zając złożył podziękowania dla polskiego rządu za przekazanie środków na realizacje tej inwestycji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.