Podczas środowej konferencji Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział stopniowe znoszenie obostrzeń.
- Mamy tak naprawdę do czynienia z początkiem końca pandemii. Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje o znoszeniu restrykcji - powiedział na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia poinformował, że od 15 lutego będzie stosowana 7-dniowa izolacja, zamiast 10-dniowej a kwarantanna dla współdomowników będzie naliczana wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny. Dodatkowo zlikwidowana zostanie tzw. kwarantanna z kontaktu.

Inne zmiany zastąpią jeszcze wcześniej. Już od piątku 11 lutego zostanie zniesiona "kwarantanna przyjazdowa". Ponadto, 21 lutego uczniowie klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych zakończą naukę zdalną i jak zapowiedział minister dokończą rok szkolny w swoich szkołach, w trybie stacjonarnym.

W ciągu ostatniej doby zanotowano 46872 nowe zakażenia koronawirusem, wyzdrowiały 40462 osoby a 310 zmarło. Na Podkarpaciu zanotowano 1208 zakażeń, zmarło 25 osób.

Na kwarantannie na Podkarpaciu przebywa 23178 osób.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.