Podczas środowej konferencji Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział stopniowe znoszenie obostrzeń.
- Mamy tak naprawdę do czynienia z początkiem końca pandemii. Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje o znoszeniu restrykcji - powiedział na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia poinformował, że od 15 lutego będzie stosowana 7-dniowa izolacja, zamiast 10-dniowej a kwarantanna dla współdomowników będzie naliczana wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny. Dodatkowo zlikwidowana zostanie tzw. kwarantanna z kontaktu.

Inne zmiany zastąpią jeszcze wcześniej. Już od piątku 11 lutego zostanie zniesiona "kwarantanna przyjazdowa". Ponadto, 21 lutego uczniowie klas 5-8 i szkół ponadpodstawowych zakończą naukę zdalną i jak zapowiedział minister dokończą rok szkolny w swoich szkołach, w trybie stacjonarnym.

W ciągu ostatniej doby zanotowano 46872 nowe zakażenia koronawirusem, wyzdrowiały 40462 osoby a 310 zmarło. Na Podkarpaciu zanotowano 1208 zakażeń, zmarło 25 osób.

Na kwarantannie na Podkarpaciu przebywa 23178 osób.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.