W Jasielskim Domu Kultury odbył się interaktywny wykład "Niech zabrzmi muzyka".
Pod tytułem "Niech zabrzmi muzyka" został zorganizowany wykład kończący semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Jaśle. Spotkanie, odbyło się w sobotę (12 lutego) w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, który poprowadził Paweł Jaskólski, współzałożyciel Heweliuszy Nauki.

wykład Jasło

Podczas interaktywnego show, dzieci oraz ich rodzice i dziadkowie dowiedzieli się co łączy muzykę z fizyką, od czego zależy wysokość dźwięków oraz co drga i gra w instrumentach muzycznych. Wspólnie z animatorem Pawłem Jaskólskim, archeologiem z wykształcenia, a z zawodu popularyzatorem nauki, zostały przeprowadzone eksperymenty związane z rytmem i melodią. Był także pokaz doświadczeń naukowych, a na koniec orkiestra stworzona z widowni, grająca na kolorowych rurkach.

Wykład, który zapoczątkował ferie zimowe z Jasielskim Domem Kultury, był też bardzo dobrą okazją do wspólnego spędzenia czasu dzieci i ich najbliższych.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.