REGION. Policjanci zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który w piwnicy, w kredensie zamkniętym na kłódkę, miał papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
W środę (9 lutego) policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą jarosławskiej komendy pojechali na jedną z posesji, znajdującą się na terenie miasta. Funkcjonariusze podejrzewali, że 59-letni mieszkaniec Jarosławia, w piwnicy przyległej do znajdującego się tam budynku, gromadzi i przechowuje papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Papierosy te mężczyzna miał sprzedawać na hali targowej.

Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. W piwnicy znajdował się kredens zamknięty na kłódkę. Funkcjonariusze ustalili, że klucz do kłódki ma 59-latek, który mieszka na innej posesji. Podczas przeszukania pomieszczenia, w kredensie mundurowi znaleźli 1490 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby blisko 27 tys. złotych.

59-letni mieszkaniec Jarosławia usłyszał już zarzuty. Przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna, zagrożone jest wysoką grzywną i przepadkiem posiadanego nielegalnie towaru.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.