Przez dwa dni policjanci z jasielskiej drogówki, prowadzili działania wymierzone przeciwko nietrzeźwym kierującym. Podczas "trzeźwych poranków" na drogach powiatu jasielskiego, funkcjonariusze skontrolowali ponad 600 kierujących. Czterech z nich usiadło za kierownicę pomimo wypitego wcześniej alkoholu.
Przez dwa dni, jasielscy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Akcje mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w 22 punktach kontrolnych i sprawdzili stan trzeźwości ponad 600 kierujących. Podczas działań ujawnili 4 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Jeden z kontrolowanych kierowców odpowie za popełnienie wykroczenia, pozostali trzej za popełnienie przestępstwa.

Jasielscy policjanci przypominają:
Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu, oprócz utraty prawa jazdy muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Apelujemy do wszystkich: jeśli widzisz, że nietrzeźwy chce prowadzić, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.