Briefing prasowy w Starostwie Powiatowym w Jaśle. Starosta Adam Pawluś odczytał oświadczenie Zarządu Powiatu i odpowiedział na zarzuty krytyki planów utworzenia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jaśle.
Na najbliższej sesji Rady Powiatu w Jaśle ma być głosowany projekt uchwały w sprawie utworzenia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jaśle, w którego skład ma wejść I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Jaśle wyłączone z Zespołu Szkół nr 3. Nowa placówka ma zacząć funkcjonować od 1 września 2022 roku.

Plan połączenia placówek zaproponowany przez Zarząd Powiatu odbił się szerokim echem. Krytykują go absolwenci szkoły, lokalne organizacje i stowarzyszenia określając jako zaprzepaszczenie 150-letniej tradycji szkoły.

Krytyczny glos w sprawie zabrał były minister sprawiedliwości i absolwent I LO w Jaśle Jarosław Gowin a także poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska. - Pan starosta jasielski Adam Pawluś wraz z zarządem postanowili zniszczyć 150 letnią tradycję miasta Jasła? To nie mieści się w głowie - napisała w mediach społecznościowych Elżbieta Łukacijewska.

W obronie I LO stanął Samorząd Uczniowski przygotowując petycję do Rady Powiatu i Zarząd Powiatu w Jaśle. - Plan połączenia I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle z Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jaśle, przedstawiony przez Zarząd Powiatu w Jaśle, jest pogwałceniem ponad 150 letniej tradycji I LO w Jaśle. Jako Samorząd Uczniowski I LO w Jaśle pragniemy wyrazić swój sprzeciw wobec tym działaniom. Nawołujemy wszystkich nauczycieli, uczniów, absolwentów oraz wszystkich sympatyków naszej szkoły do podpisania niniejszej petycji - napisał w petycji Samorząd Uczniowski. Petycję podpisało blisko 2 tys. osób.

Zmianom również mocno sprzeciwia się Klub Konfederacji Jasło, który na wtorek 22 lutego zapowiedział konferencję prasową przed budynkiem I LO a na środę 23 lutego pikietę demonstracyjną na jasielskim rynku. Oba wydarzenia rozpoczną się o godz. 17.

briefing prasowy w Starostwie Powiatowym w Jaśle

W odpowiedzi w poniedziałek 21 lutego w Starostwie Powiatowym w Jaśle został zorganizowany briefing prasowy poświęcony zaplanowanym zmianom. Uczestniczył w nim Starosta Jasielski Adam Pawluś, Etatowy Członek Zarządu Jan Muzyka oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Monika Gustek.

Briefing rozpoczął się od odczytania przez starostę oświadczenia Zarządu Powiatu w Jaśle oraz przedstawienia nakładów, jakie zostały poniesione na poprawę infrastruktury w I LO. Następnie odpowiedział na pytania licznie zgromadzonych dziennikarzy. Prezentujemy pełny zapis briefingu:


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.