REGION. Krośnieńscy policjanci nie mają litości dla piratów drogowych i kierujących pojazdami po spożyciu alkoholu.
We wtorek (22 lutego) przed godz. 12, policjanci z wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy, prowadzili pomiar prędkości w miejscowości Lubatowa. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na kierującego toyotą, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 86 km/h.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że siedzący za kierownicą pojazdu 22-latek ma około 1,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę i zatrzymali jego prawo jazdy. Młodemu mężczyźnie grozi wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara do 2 lat więzienia.

- Tego samego dnia około godz. 22.30, na ul. Korczyńskiej w Krośnie, policjanci przerwali brawurową jazdę kierującego mazdą. 27-latek pędził przez teren zabudowany z prędkością 112 km/h, wyprzedzając inne pojazd na przejściu dla pieszych. Mężczyzna był trzeźwy. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, policjanci nałożyli na kierującego grzywnę w wysokości 3,5 tys. złotych, 20 punktów karnych oraz zatrzymali jego prawo jazdy - poinformował podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o trzeźwość, rozsądek i ostrożność na drogach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.