Zebrano bardzo dużo rzeczy dla miast partnerskich z Ukrainy Sambora i Truskawca, akcja spotkała się z ogromnym odzewem ze strony mieszkańców Jasła i okolic.
Apel o pomoc dla naszych miast partnerskich z Ukrainy Sambora i Truskawca spotykał się z ogromnym odzewem ze strony mieszkańców Jasła i okolic. Do namiotu, który znajdował się na płycie rynku oraz do CITiK-u i punktu prowadzonego przez PCK Oddział w Jaśle trafiło mnóstwo rzeczy, o które zwrócili się do nasi ukraińscy partnerzy.

W sumie przez cztery dni zbiórki prowadzonej we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem Oddział w Jaśle, zebraliśmy dary, którymi załadujemy aż sześć samochodów dostawczych - po trzy dla każdego miasta. Oprócz tego w ramach zbiórki pieniężnej prowadzonej do puszek Polskiego Czerwonego Krzyża zebrano 11 tys. 275 zł. Za pieniądze te kupione zostały specjalistyczne środki medyczne.

dary dla Ukrainy

Dodatkowo Rada Miejska Jasła wyraziła zgodę i przyjęła stosowną uchwałę, dotyczącą wsparcia materialnego dla Sambora i Truskawca. Dzięki temu możliwe jest przekazanie dla każdego z miast: po cztery agregaty prądotwórcze, po 50 kocy termicznych i po 50 karimat - o wartości 46 tys. zł.

W dodatkową zbiórkę włączyły się także instytucje, organizacje, radni miejscy, osoby prywatne, którzy na bieżąco przekazywali pieniądze, by wesprzeć nasze miasta. Z przekazanych środków kupione zostały: m.in. latarki, powerbanki, leki i środki opatrunkowe, środki higieniczne.

Jasło dla Sambora

Zebrane dary dzisiaj (środa) trafią do Sambora, a jutro (czwartek) do Truskawca. Na granicy odebrane zostaną przez przedstawicieli naszych miast partnerskich. Transport na granicę polsko-ukraińską zaoferowała firma Toyota Jasło (przy współpracy z jasielskimi firmami Habys oraz JANDRO s.c.), kartony dostarczyła firma TEKPUD Spółka z o.o. w Jaśle, a naklejki na kartony Pracownia Reklamy - Grafika. Wszelkie te usługi są bezpłatne.

Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że to początek pomocy dla Ukrainy, bo z pewnością koniecznie będzie wsparcie długofalowe. Stąd też przypominamy, że na terenie naszego miasta w CITiK-u, przy ul. Sokoła 8 - nadal trwać będzie zbiórka darów dla Sambora i Truskawca, a w PCK Oddział w Jaśle przy ul. W. Pola 41 - dla Ukraińców, również tych przebywających na naszym terenie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.