W piątek odbyła się Sesja Rady Powiatu w Jaśle gdzie radni podjęli uchwały w sprawie zmiany Uchwały budżetowej Powiatu Jasielskiego na 2022 rok.
W piątek (25 marca) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, odbyła się LVII Sesja Rady Powiatu w Jaśle. Radni podjęli uchwały w sprawie zmiany Uchwały budżetowej Powiatu Jasielskiego na 2022 rok, zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jasielskiego na lata 2022 - 2027.

Radni zdecydowali o podjęciu nowych zadań inwestycyjnych, na które można otrzymać do 98% dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja trzecia PGR.

Planowane zadania inwestycyjne to:
1. "Budowa wiaduktu drogowego nad linią kolejową LK Nr 108 w ciągu drogi powiatowej Nr 2512R Jasło - ul. Wojska Polskiego. Kwota planowanej inwestycji to 9 mln zł.
2. "Przebudowa drogi powiatowej Nr 1313R Jasło - Błażkowa - Jodłowa w km 7+648-8+648 w miejscowości Wróblowa. Kwota planowanej inwestycji to około 2 mln 150 tyś. zł.

Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie ustalenia godzin pracy aptek ogólnodostępnych w 2022 roku, działających na terenie Powiatu Jasielskiego. Wyraziła także zgodę na dzierżawę nieruchomości gruntowej, zabudowanej, stanowiącej własność Powiatu Jasielskiego, położonej w Jaśle (Wądoły). Radni wyrazili również zgodę na nabycie do zasobu nieruchomości Powiatu Jasielskiego - nieruchomości położonej w Jaśle (Hankówka).

Podjęto uchwały w sprawie nabycia do zasobu nieruchomości Powiatu Jasielskiego siedmiu działek położonych w miejscowości Przysieki oraz uchwałę w sprawie wysokości diet radnych Rady Powiatu
w Jaśle.

Przedstawiono informację o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w Powiecie Jasielskim, sprawozdanie z działalności Komendy Powiatowej Policji w Jaśle za 2021 rok, informację
o działaniach Prokuratury Rejonowej w Jaśle w 2021 roku, informację o stanie bezpieczeństwa sanitarno - weterynaryjnego w Powiecie Jasielskim oraz sprawozdanie z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle za 2021 rok.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.