Dzieci poznały bohatera książki "Żywieniowe przygody Tobiego, kota psotliwego", której autorką jest Marzena Żurek.
Tobi jest bohaterem książki "Żywieniowe przygody Tobiego, kota psotliwego", której autorką jest Marzena Żurek - doradca i edukator żywieniowy, pedagog, specjalista ds. psychodietetyki, dyplomowany coach zdrowia i żywienia oraz promotorka zdrowego stylu życia.

Autorka poprzez głównego bohatera książki opowiadającego o swoich kocich perypetiach zachęca dzieci do zdrowego odżywiania. Czytelnicy w publikacji znajdą również 20 przepisów na zamienniki tradycyjnych i niezdrowych słodyczy, słonych przekąsek czy fast-foodów. Dzięki nim można stworzyć lekkie alternatywy batonów, ciastek, lodów, chipsów, orzeszków, paluszków, burgerów czy pizzy i cieszyć się ich znakomitym smakiem.

spotkanie w bibliotece

Na spotkaniach, które odbyły się w bibliotece w Szebniach i Trzcinicy autorka książki przybliżyła uczestnikom znaczenie zdrowego odżywiania i zachęciła do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Nie zabrakło również zdrowych przekąsek. Dzieci razem z panią Marzeną przygotowały pyszne owocowe pizze z dodatkiem bananowo - czekoladowego kremu.

Organizatorzy serdecznie dziękują pani Marzenie Żurek za wiedzę, którą z pewnością wykorzystają ci młodsi, jak i ci nieco starsi uczestnicy spotkań, za pozytywną energię i oczywiście za zdrowe pyszności, przygotowane wspólnie z dziećmi.

Spotkania odbyły się 24 marca, a ich organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.
Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu "Partnerstwo dla książki - Książka w ruch" i dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.