W MBP w Jaśle odbyło się spotkanie z leśnikiem, ornitologiem, przyrodnikiem Sławkiem Czyżowiczem.
W sobotę (26 marca) studenci Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego, pod okiem leśnika, ornitologa i przyrodnika Sławka Czyżowicza, wcielili się w tropicieli.

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się czym zajmują się tropiciele i na jakie znaki należy zwracać uwagę obserwując naturę. Prowadzący wyjaśnił różnicę między tropami i śladami, które pozostawiają po sobie ptaki, ssaki, ale także ludzie.

młodzi tropiciele

Mali przyrodnicy zobaczyli tropy charakterystyczne dla wilków, dzików, zajęcy, wiewiórek, jeży czy jeleni. Oglądali ślady pozostawione przez zwierzęta w postaci gniazd, porzuconych piór, skorupek po jajkach, kości, zasuszonych odchodów i obgryzionych z łusek szyszek. Dowiedzieli się czym jest wypluwka i wylinka, jak nazywa się samica i samiec jelenia oraz sarny, a także poznali różnicę między rogami i porożem.

spotkanie z ornitologiem

Leśnik chętnie odpowiadał na pytania, podzielił się opowieściami o swoich spotkaniach z dzikimi zwierzętami, zdradzając wiele ciekawostek z ich życia. Na zakończenie uczestnicy pochwalili się zdobytą wiedzą i wykonali test na tropicieli, dopasowując tropy do zdjęć zwierząt spotykanych w lasach czy na łąkach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.