Starosta Jasielski Adam Pawluś wziął udział w konferencji online, która była podsumowaniem projektu pn: "Poprawa połączeń komunikacyjnych powiatów jasielskiego, bardejowskiego i świdnickiego z korytarzami TEN-T".
W środę (30 marca) Starosta Jasielski Adam Pawluś wziął udział w konferencji online, która była podsumowaniem projektu pn: "Poprawa połączeń komunikacyjnych powiatów jasielskiego, bardejowskiego i świdnickiego z korytarzami TEN-T".

O polsko-słowackich inwestycjach w kontekście poprawy połączeń komunikacyjnych powiatów jasielskiego, bardejowskiego i świdnickiego z korytarzami TEN-T rozmawiali uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. W konferencji uczestniczyli: Piotr Pilch - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Radosław Wiatr - II Wicewojewoda Podkarpacki, Piotr Miąso - Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Marcel Horvath - Dyrektor Zarządu Dróg Kraju Preszowskiego, Marek Sopko - Przedstawiciel Zarzadu Dróg Kraju Preszowskiego, Peter Hadbavný - Przedstawiciel Urzędu Marszałowskiego Kraju Preszowskiego, Łukasz Anders - Naczelnik Wydziału Tras Rowerowych w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, Irina Ledchenkowa - Wspólny Sekretariat Techniczny Interreg w Krakowie.

Powiat jasielski wraz z bardejowskim i świdnickim zyskał lepsze połączenia drogowe. Wszystko za sprawą budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992 po stronie polskiej oraz modernizacji dróg z Raslavic do Kuková na Słowacji. Budowa nowego odcinka i modernizacja istniejącej drogi były możliwe dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Celem wspólnie realizowanego ze stroną słowacką projektu była poprawa połączeń komunikacyjnych powiatów: jasielskiego, bardejowskiego i świdnickiego z korytarzami Transeuropejskiej Sieci Transportowej. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach INTERREG V-A Polska Słowacja 2014-2020.

Droga klasy G na długości ponad 2 km, pomiędzy skrzyżowaniem ulic Floriańskiej i Kasprowicza a skrzyżowaniem ulic Św. Jana z Dukli, Granicznej, Grunwaldzkiej i Wojska Polskiego w Jaśle, jest niezwykle ważnym odcinkiem dla ruchu w kierunku północ - południe. Szczególnie niezbędny okazał się w/w odcinek drogi podczas zamknięcia DK28, w ciągu ulicy Metzgera, z powodu zagrożenia katastrofy budowlanej.

Adam Pawluś Starosta Jasielski, podziękował Zarządowi Województwa Podkarpackiego i Dyrektorowi Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Piotrowi Miąso wraz z pracownikami PZDW, przyjaciołom i partnerom ze strony Słowackiej, za pomoc w zrealizowaniu tej niezwykle potrzebnej dla mieszkańców Powiatu Jasielskiego i Miasta Jasła inwestycji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.