W Szkole Podstawowej w Warzycach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. "Młodzież Zapobiega Pożarom".
W Szkole Podstawowej w Warzycach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. "Młodzież Zapobiega Pożarom". Wzięło w nich udział 30 uczestników ze Szkoły Podstawowej z Niepli, Szebni, Warzyc, Opacia, Trzcinicy, Osobnicy nr 1 oraz nr 2.

Turniej miał na celu popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych, kształtowania umiejętności w zakresie ekologii, ratownictwa, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W turnieju uczestniczyła młodzież w dwóch grupach:
- I kategoria - uczniowie szkół podstawowych kl. I - IV,
- II kategoria - uczniowie szkół podstawowych kl. V - VIII.

W grupie uczniów kl. I-IV zwyciężyła Zofia Sypień z SP Warzyce, a w grupie kl. V-VII Rafał Węgrzyn z SP Warzyce. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wezmą udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarowej "Młodzi zapobiegają pożarom".

Uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia, natomiast zwycięzcy dodatkowo pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.