W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie dla dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka.
4 maja na całym świecie wszyscy strażacy obchodzili swoje święto - Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Na BIBLIOchwilkowym spotkaniu, które odbyło się w bibliotece w Szebniach uczestnicy dowiedzieli się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga również ludziom podczas wypadków samochodowych, powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Dzieci odpowiedziały sobie również na pytania jak zostać strażakiem i jakie cechy powinien posiadać strażak?

Szebnie spotkanie w bibliotece

Niespodzianką dla uczestników była wizyta w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szebniach, gdzie mogli oni z bliska obejrzeć wóz strażacki i wszystkie sprzęty, które są niezbędne podczas akcji.
Dzieci wręczyły również strażakom prezent z okazji ich święta - wykonaną na warsztatach laurkę oraz słoik z cechami idealnego strażaka, żeby nigdy nie zabrakło im siły, wytrwałości i odwagi w pełnieniu swojej służby.

- Bardzo dziękujemy panu Pawłowi, który jest naczelnikiem OSP Szebnie, a na co dzień pełni służbę w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle za to, że mogliśmy odwiedzić remizę strażacką i za to, że opowiedział uczestnikom o swojej pracy. Dziękujemy również Oliwi i Weronice, które poprowadziły spotkanie i podzieliły się z uczestnikami swoją wiedzą na temat straży pożarnej.

Szebnie spotkanie

Spotkanie odbyło się 5 maja, a organizatorami spotkania byli Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Szebniach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.