Parafia pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Osobnicy otrzymała 40 tys. zł. na prace konserwatorskie przy prospekcie organowym wraz z organami piszczałkowymi.
Gmina Jasło przekazała 40 000,00 zł na prace konserwatorskie przy prospekcie organowym wraz z organami piszczałkowymi w kościele parafialnym pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Osobnicy.

Zakres prac obejmuje demontaż, odrobaczenie drewnianych elementów oraz uzupełnienie ubytków, odnowienie drewnianych oraz metalowych piszczałek, wymianę oskórowań na klapach i na uszczelniaczach szpuntów, wymianę sprężyn, okleiny klawiszy, abstraktów, przewodów powietrznych, ustawienie i regulację ciśnienia, zamontowanie urządzeń przepięciowych, montaż instrumentu wraz z intonacją i strojeniem oraz oznakowanie regestrów.

Organy zostały wykonane w pracowni organomistrzowskiej Jana Śliwińskiego we Lwowie w 1892 r., a następnie umieszczone w poprzednim kościele parafialnym w Osobnicy. Po wybudowaniu nowego kościoła zostały przeniesione do obecnej świątyni.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.