Kary dla klubu Tempo Nienaszów po wydarzeniach na stadionie w Nienaszowie po meczu z Czarnymi 1910 Jasło rozegranym 24 kwietnia.
W poniedziałek (9 maja br.) obradował Zespół Orzekający nr 3 w Krośnie, Wydziału Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Rozpatrywana była sprawa zdarzeń, do jakich doszło 24 kwietnia na stadionie w Nienaszowie, po meczu Tempa Nienaszów z JKS Czarnymi 1910 Jasło. Na posiedzenie stawili się członkowie zarządu Tempa Nienaszów, sędziowie asystenci. Nie stawili się natomiast prawidłowo wezwany przedstawiciele klubu sportowego JKS Czarnych 1910 Jasło, sędzia główny oraz delegat.

- Zespół Orzekający uwzględnił wniosek klubu Tempo Nienaszów o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności dyscyplinarnej (art. 140 § 2 w zw. art. 137 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN) i ukarał klub za przewinienia określone w art. 64 i art. 67 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN łączną karą zasadniczą w postaci zakazu rozgrywania meczów na stadionie w Nienaszowie dla rozgrywek w klasie okręgowej seniorów przez jeden rok. Mecze będą mogli rozgrywać na obiekcie w odległości minimum 10 kilometrów od siedziby klubu. Nałożona też została dodatkowo kara pieniężna w wysokości 2 tysiące złotych - poinformował Grzegorz Michalski, Przewodniczący Zespołu Orzekającego nr 3 w Krośnie, Wydziału Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

W związku ze zdarzeniami, do których doszło w Nienaszowie, policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie prowadzą cztery postępowania.

Komisarz Piotr Wojtunik z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle poinformował, że pierwsze nich jest z art. 288 KK. (zniszczenie mienia) i w tym przypadku chodzi o zniszczenie telefonu. Drugie postępowanie z art. 157 KK. (uszkodzenie ciała) dotyczy uderzenia zawodnika, który doznał obrażeń ciała. Trzecie dotyczy art. 217 KK. - naruszenie nietykalności cielesnej.

- Złożone zostało też zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 256 Kodeksu Karnego. Mówi on o propagowaniu faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa, lub nawoływaniu do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość - powiedział komisarz Piotr Wojtunik.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.