Młodzi badacze Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM prezentowali wyniki swoich prac badawczych, odkryć i dociekań naukowych realizowanych w ramach 7. edycji projektu edukacyjnego.
W dniach 10 i 11 maja br. w auli Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle młodzi badacze Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM prezentowali wyniki swoich prac badawczych, odkryć i dociekań naukowych realizowanych w ramach 7. edycji tego projektu edukacyjnego.

Jasło SP nr 2

Komisja oceniająca złożona z ekspertów powołanych przez Miasto Jasło oceniła 26 projektów badawczo-naukowych, w których uczestniczyło 79 uczniów pod opieką 23 nauczycieli z jasielskich szkół podstawowych. Procesy badawcze prowadzone były w obszarze edukacji wczesnoszkolnej, matematyczno-przyrodniczym i humanistyczny. Tematy projektów badawczych obrazowały szerokie spektrum zainteresowań jasielskich dzieci i młodzieży - ligowicze rozstrzygali m.in. takie dylematy jak:
- "Jakiego koloru jest twoje życie? W jaki sposób kolory mogą wpływać na życie jaślan?",
- "Chcieć to móc, więc stop i dość! W jaki sposób pomóc młodym jaślanom wyplątać się z sieci mowy nienawiści i dezinformacji?"
- "To moje miasto, moja ulica… naprawdę moje. Jak upowszechniać wśród jaślan wiedzę o patronach ulic naszego miasta?"
- "Zielone osiedla" - jak młodzi jaślanie mogą promować ekologię wśród najbliższych sąsiadów?
- Czy to, czego nie widzimy, istnieje naprawdę? - czyli jak niektóre pierwiastki, substancje i związki chemiczne wpływają na życie człowieka?

Jasło młodzi badacze

Wykorzystanie metody projektowej w edukacji szkolnej sprawiło, że uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności w atrakcyjny sposób, poszerzali swoje kompetencje nie tylko na poziomie przedmiotowym, ale także interdyscyplinarnym, nawiązywali kontakty z partnerami edukacyjnymi w najbliższym otoczeniu, uczyli się współpracy w grupie i technik publicznej prezentacji.

Uroczystość wręczenia nagród za najwyżej ocenione projekty badawcze odbędzie się 10 czerwca w Jasielskim Domu Kultury.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.