Zabytkowa kapliczka w Sławęcinie zostanie wyremontowana.
W poniedziałek (23 maja) odbyła się LVI Sesja Rady Gminy Skołyszyn. Jednym z punktów porządku obrad było zabezpieczenie środków finansowych na remont zabytkowej kapliczki w Sławęcinie, zlokalizowanej u wylotu drogi powiatowej 1832R relacji Bączal - Skołyszyn do drogi krajowej DK nr 28.

Murowana kapliczka w Sławęcinie pochodzi z lat 1890-1910 i wzniesiona została w popularnym wówczas stylu neogotyckim. Obiekt wpisany jest do Gminnej Ewidencji Zabytków.

Jej usytuowanie, z jednej strony przy ruchliwej drodze krajowej, z drugiej w niecce pomiędzy stokami wzgórz sprawia, że obiekt szczególnie narażony jest na drgania, podmakanie i zawilgocenie. Wspomniane czynniki powodują stopniowe uszkadzanie zabytkowej kapliczki.

W ramach prac remontowanych, których szacowany koszt inwestorski wyniesie 25 tysięcy złotych zaplanowano m.in.: odgrzybianie, izolacje przeciwwilgociowe, drenaż wokół fundamentów, naprawę zabytkowych murów, malowanie, odnowienie drzwi drewnianych oraz okien wraz z ościeżnicami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.