Zespół Szkół nr 4 w Jaśle zajął III miejsce w kategorii "Debata z ekspertem" uzyskując tym samym po raz drugi, tytuł Złotej Szkoły NBP.
W dniu 28 kwietnia w Warszawie podczas uroczystej gali ogłoszenia wyników ogólnopolskiego programu "II Edycji Złotych Szkół NBP" Zespół Szkół nr 4 w Jaśle (jasielski Ekonomik) zajął III miejsce w kategorii "Debata z ekspertem" uzyskując tym samym po raz drugi, tytuł Złotej Szkoły NBP. Hasło tegorocznej edycji projektu realizowanego przez Narodowy Bank Polski brzmiało "Bezpieczni w finansach osobistych". Ideą projektu jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne.

O tytuł "Złotej Szkoły NBP" ubiegały się szkoły, które zdobyły najwyższą punktację za zrealizowane zadania. Komisja programu ocenia: pomysłowość, metody i narzędzia edukacyjne, dopasowanie zadań do wieku i percepcji odbiorców, jakość i atrakcyjność realizacji, przydatność w praktyce, zasięg i poziom zaangażowania odbiorców.

W II edycji programu tytuł Złotej Szkoły NBP otrzymało 202 szkoły z całej Polski.

Zespół Szkół nr 4 reprezentowany był przez drużynę "Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej" w skład której wchodzili: nauczyciele: A. Wojnarowicz - Stusowska - koordynator projektu, J. Hendzel, B. Zając - Łącka, J. Radoń, W. Skwarek , E. Frużyńska oraz ambasadorzy - uczniowie Szkoły: Zuzanna Konik, Aleksandra Rak, Weronika Biernacka, Weronika Kuzak, Oliwia Janas, Artur Czech, Kamil Budziak, Dawid Kamień, Kacper Wiatr, Gabriel Buczyński.

Za tak prestiżowe osiągnięcie szkoła otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 6 000 zł oraz tytuł Złotej Szkoły NBP.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.