Powiat Jasielski realizował będzie dwie kolejne inwestycje: budowa bosika wielofunkcyjnego oraz budowa kortu teniusowego.
Powiat Jasielski realizował będzie dwie kolejne inwestycje w infrastrukturę sportową. W środę (25 maja) podpisano umowy na budowę boiska wielofunkcyjnego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle i kortu tenisowego z piłkochwytami przy Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle.
Wartość inwestycji to prawie 1,1 mln zł. Ich realizacja przyczyni się do uatrakcyjnienia zajęć sportowych w szkołach oraz do zwiększenia aktywności fizycznej, zręczności i wytrwałości uczniów.

Zadanie pn. "Budowa boiska wielofunkcyjnego i kortu tenisowego w ramach zadania: "Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego" podzielone zostało na dwie części.

Pierwsza obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle. W ramach prac przy I LO wykonane zostanie boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej, siatkówki, mini siatkówki i koszykówki o nawierzchni poliuretanowej. Wokół niego powstanie ogrodzenie, oświetlenie oraz nowe schody wraz z balustradą ze stali nierdzewnej. Ponadto boisko zostanie wyposażone w niezbędny sprzęt.

Drugą część zadania stanowić będzie budowa kortu tenisowego z piłkochwytami przy Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle. Realizacja inwestycji obejmuje wykonanie kortu tenisowego z piłkochwytami o nawierzchni syntetycznej akrylowej oraz utwardzenie dojścia z kostki brukowej. Kort zostanie również wyposażony w niezbędny sprzęt.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: BUD-MAT Lucyna Matyja z Krynicy - Zdroju i BUD-MAT Mateusz Matyja z Muszyny. Wartość inwestycji to około 1 080 658 zł ( część I: 783 840 zł, część II: 296 818 zł), przy dofinansowaniu w wysokości 50 % z programu Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Edycja 2021.

Jasło podpisano umowę

Jak podkreślił Starosta Jasielski Adam Pawluś, realizacja tych inwestycji pozwoli na odbywanie zajęć z wychowania fizycznego w bezpiecznych i sprzyjających warunkach. Bez wątpienia przyczyni się również do uatrakcyjnienia zajęć sportowych, a tym samym do zwiększenia aktywności fizycznej, zręczności i wytrwałości uczniów. Da również więcej możliwości do spędzenia aktywnie czasu wolnego. Sport jest bowiem bardzo ważną częścią uczniowskiego życia - uczy współpracy i kompensuje ujemne skutki obciążenia pracą umysłową.

Przypomniał, że w ubiegłym roku oddano do użytku boisko do piłki nożnej przy Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle, a niedawno długo oczekiwane boisko do piłki ręcznej przy Zespole Szkół Technicznych w Jaśle.

Starosta, na ręce Senator Alicji Zając, złożył podziękowania dla parlamentarzystów i polskiego rządu, za środki przekazane na realizację powyższych inwestycji (50 % wartości).

W imieniu Zarządu Powiatu w Jaśle umowę podpisali: Starosta Jasielski Adam Pawluś oraz Wicestarosta Stanisław Pankiewicz, z kolei ze strony wykonawcy inwestycji - Prezes Lucyna Matyjas.

Przy podpisaniu umowy obecni byli: Alicja Zając - Senator RP, Marta Grzyb - Asystentka Posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy, Robert Snoch - Przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle, dyrektorzy szkół ponadpodstawowych, nauczyciele wychowania fizycznego oraz młodzież szkolna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.