W Nienaszowie (Sośninach) i w Grabaninie trwają już prace wodno-kanalizacyjne dofinansowane w ramach I edycji Polskiego Ładu.
Przedsięwzięcie obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno - tłocznej w Starym Żmigrodzie, Nienaszowie (Sośninach) i Grabaninie o łącznej dł. ok. 13,5 km oraz budowę i przebudowę przepompowni ścieków w Starym i Nowym Żmigrodzie, umożliwiających przyłączenie do zbiorczej sieci kanalizacyjnej ok. 140 gospodarstw domowych.

prace wodno - kanalizayjne

Inwestycję realizuje Zakład Budowlano-Instalacyjny Grzegorz Falger. Przewidywany termin zakończenia prac to ostatni kwartał roku 2023.

Wartość inwestycji: 6 323 999,49 zł, w tym: dofinansowanie w ramach I Edycji Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - 6 007 799,52 zł (95% wartości inwestycji), wkład własny Gminy Nowy Żmigród - 316 199,97 zł (5% wartości inwestycji).

W sprawach spotkań dotyczących wykonania przyłączy kanalizacyjnych Państwa nieruchomości, będziemy informować w odrębnej korespondencji, w późniejszym terminie.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.