Jednostki OSP i OSP KSRG z terenu Gminy Nowy Żmigród odpowiedziały na apel Komendanta Głównego PSP - ratujący życie i mienie sprzęt pożarniczy trafi na Ukrainę.
Agresja Rosji na Ukrainę, która rozpoczęła się wczesnym rankiem w czwartek (24 lutego) pociągnęła za sobą wiele strat w ludności i mieniu. 27 lutego w budynku Urzędu miało miejsce nadzwyczajne spotkanie, zorganizowane przez Wójta Gminy Nowy Żmigród, podczas którego podjęto ustalenia zmierzające do koordynacji działań pomocowych na terenie naszej gminy.

W jego efekcie w poniedziałek (1 marca) 16 jednostek OSP z terenu Gminy Nowy Żmigród odpowiedziało na apel i przekazało pomoc druhom z Ukrainy w postaci:
- Agregaty prądotwórcze - 3 szt.
- Węże pożarnicze 52 mm - 26 szt.
- Węże pożarnicze 75 mm - 35 szt.
- Prądownice wodne - 23 szt.
- Motopompy pożarnicze - 9 szt. z kompletem węży i smoków ssawnych
- Odzież specjalna typu Nomex - 37 kpl.
- Strażackie buty specjalne - 44 pary
- Hełmy strażackie - 98 szt.
- Rękawice strażackie - 18 par
- Kominiarki niepalne - 8 szt.
- Rozdzielacze strażackie - 4 szt.
- Torby medyczne PSP R1 - 1 szt.

W imieniu lokalnych władz samorządowych i podległych jednostek organizacyjnych dziękujemy Państwu za wszelkie przejawy dobrej woli i akty solidarności z narodem ukraińskim. Jesteśmy dumni z postaw społeczności żmigrodzkiej oraz całego narodu polskiego. W tym miejscu zachęcamy jednak do udziału w skoordynowanych i zaplanowanych akcjach pomocowych. Niektóre nieprzemyślane akcje wsparcia, motywowane rzecz jasna z natury słusznymi pobudkami, mogą powodować niepotrzebny chaos i destabilizację organizacyjną i infrastrukturalną w obszarach przygranicznych.

~rambo

03-03-2022 14:52 14 10

Strażacka wersja akcji "Czyścimy magazyny"!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.