XVIII edycja Konkursu Papieskiego odbyła się pod hasłem "Z zachwytu dla istnienia", w której udział wziął Kamil Budziak, uczeń klasy 3Pra Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Jaśle.
Uczeń klasy trzeciej Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle (popularnego Ekonomika), którego patronem jest św. Jan Paweł II, został wyróżniony z pośród finalistów ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego, którego finał odbył się w dniu 11 czerwca 2022 roku w Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

XVIII edycja Konkursu Papieskiego odbyła się pod hasłem "Z zachwytu dla istnienia". W finale wzięło udział 9 uczestników z całej Polski wyłonionych w trzech wcześniejszych etapach konkursowych.

Podkarpacie i Małopolskę reprezentował Kamil Budziak, uczeń klasy 3Pra Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Jaśle wchodzącym w skład Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, który ostatecznie zajął czwarte miejsce. Jego opiekunem naukowym jest s. Joanna Krupa - nauczyciel Jasielskiego Ekonomika.

Celem konkursu jest rozpowszechnianie myśli Jana Pawła II wśród młodzieży a w szczególności wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych. Jasielski Ekonomik jest współorganizatorem lokalnych imprez związanych z postacią Jana Pawła II i członkiem Rodziny Szkół JP II, która zrzesza 1350 placówek jego imienia w tym 50 szkół ponadpodstawowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.