ZST w Jaśle podpisał porozumienie o współpracy przy kształceniu przyszłych mechaników samochodowych pomiędzy Powiatem Jasielskim, a jasielskim oddziałem firmy Toyota.
W poniedziałek (13 czerwca) w siedzibie firmy Toyota w Jaśle, podpisano porozumienie o współpracy przy kształceniu przyszłych mechaników samochodowych pomiędzy Powiatem Jasielskim, a jasielskim oddziałem firmy Toyota.
Zgodnie z nim uczniowie kierunku technik pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle będą nabywać wiedzę i umiejętności na temat nowoczesnych technologii stosowanych w pojazdach tej marki zarówno podczas zajęć edukacyjnych w szkole, jak również bezpośrednio w autoryzowanej stacji obsługi pojazdów.

Umowę podpisali: w imieniu Powiatu Jasielskiego - Starosta Jasielski Adam Pawluś i Wicestarosta Stanisław Pankiewicz; Dyrektor Oddziału Toyota Jasło - Konrad Bukowski; Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle - Grzegorz Zięba oraz Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle - Tomasz Dybaś.

Propozycja stworzenia takiej klasy w jasielskim ZST to realizacja wspólnego celu szkoły oraz firmy Toyota w kształceniu przyszłych pracowników, którzy będą dobrze przygotowani
w dziedzinie naprawy, obsługi i diagnostyki nowoczesnych pojazdów samochodowych.
Zachętą do zainteresowania się kształceniem w tym kierunku mają być stypendia dla najlepszych uczniów, a w przyszłości możliwość zatrudnienia na stanowisku mechanika lub elektromechanika.

Starosta Jasielski Adam Pawluś podkreślał zapotrzebowanie rynku pracy na pracowników wykwalifikowanych w nowych technologiach:
- Nasi uczniowie i nauczyciele będą mieli konkretne miejsce, w którym będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności. Firma Toyota ma świetne technologie, jest liderem jeżeli chodzi o hybrydy. Mam nadzieję, że również będzie kontynuować swoją pracę w zakresie produkcji silników wodorowych. Dostęp do nowoczesnych technologii, możliwość nabycia tych umiejętności to jest szansa dla naszej młodzieży. Dziękuję również dyrektorom za to, że podejmują działania, że chcą kształcić młodzież w takich kierunkach, które będą miały szansę zaistnieć na rynku, który będzie coraz bardziej się rozszerzał. Tradycyjne silniki będą odchodzić do lamusa natomiast nowa technologia to nowa przyszłość. Toyocie i panu dyrektorowi dziękuję za podjęcie tej inicjatywy - powiedział.

Zawarte porozumienie umożliwi uzyskanie szeregu korzyści dla szkoły, takich jak m.in. odpowiednie przygotowanie kadry nauczycielskiej do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych z zakresu nowych technologii stosowanych w samochodach marki Toyota; doposażenie pracowni w ZST i CKZ nr 1 w nowoczesne części i technologie wykorzystywane w samochodach marki Toyota; zapewnienie miejsca praktyk i szkoleń zawodowych w firmie Toyota; stypendia i nagrody dla najlepszych uczniów; możliwość zrealizowania płatnych staży oraz zatrudnienia dla absolwentów tego kierunku.

Oficjalna współpraca w ww. zakresie między firmą Toyota - Jasło a szkołą, rozpocznie się już we wrześniu 2022 r.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.