W Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbył się wernisaż wystawy Marty Przybyłowicz.
W środę (15 czerwca) o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Marty Przybyłowicz. Wystawę można obejrzeć do 15 lipca 2022 roku.

Marta Przybyłowicz zajmuje się amatorsko malarstwem olejnym i akrylowym. Malarstwo to jej wielka pasja. Tematem jej prac jest przyroda, ziemia, człowiek, wszystko co nas otacza i jest piękne. Nigdy nie miała możliwości profesjonalnego rozwoju w kierunku malarstwa, ale mimo tego nie zrezygnowała z rozwijania pasji. Zaczynała od ołówka, długopisu, kredek aż po pierwsze w życiu farby olejne, którymi namalowała większość swoich obrazów. Wraz z pojawieniem się na rynku farb akrylowych zaczęły się jej eksperymenty z nowościami.

wystawa Skołyszyn

Farby akrylowe ze względu na swoją praktyczność pozostały z nią do dzisiaj i to właśnie przy ich pomocy powstają kolejne obrazy. Technik malarstwa nauczyła się sama, czytając swoje pierwsze książki, a później śledząc internetowe poradniki. Malowała kopie znanych i powstałych już obrazów, aby później móc tworzyć coś swojego. Nabyte umiejętności są wynikiem ciężkiej pracy, zamiłowanie do malarstwa wystarczyło aby je samodzielnie rozwinąć. Obecnie malarstwem nie zajmuje się zawodowo chociaż stara się spełniać w tym co robi.

Jej obrazy można zobaczyć w kościołach, na wystawach, ale najczęściej w domach znajomych czy rodziny. Jest członkiem Klubu Twórców Sztuki Gminy Skołyszyn. Kilkakrotnie brała udział w Jasielskim Biennale Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej w Jasielskim Domu Kultury - w roku 2018 otrzymała I miejsce. Wystawiała również swoje prace w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.