Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 34-letniego obywatela Słowacji, podejrzanego o kradzież i spowodowanie kolizji.
Do zdarzenia doszło w miniony piątek (17 czerwca), przed godziną 15. Dyżurny jasielskiej jednostki otrzymał zgłoszenie wymagające pilnej interwencji funkcjonariuszy. Wynikało z niego, że w jednym ze sklepów przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Jaśle, doszło do kradzieży artykułów spożywczych, w tym drogich alkoholi, po zdarzeniu sprawca odjechał z miejsca osobowym fordem. Interweniujący policjanci niezwłocznie podjęli działania zmierzające do namierzenia złodzieja. Po ustaleniu okoliczności i przebiegu w jakich doszło do kradzieży, okazało się, że sprawca porzucił na parkingu skradziony towar o wartości ponad 1300 zł, a uciekając nie zachował ostrożności i uszkodził zaparkowane volvo.

Dyżurny jasielskiej jednostki, zaangażował do działań wszystkie dostępne patrole. W wyniku szybkiej reakcji mundurowi zauważyli i zatrzymali podejrzanego na ulicy Koralewskiego. Okazał się nim 34-letni obywatel Słowacji, mieszkający na co dzień, na terenie województwa małopolskiego. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a wstępne badanie narkotesterem wskazało, że znajduje się pod wpływem niedozwolonych substancji.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Zatrzymanemu 34-latkowi pobrano także krew do badań na zawartość niedozwolonych substancji. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia. Śledczy prowadzą w tej sprawie postępowanie przygotowawcze.

O losie 34-latka zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.