Seniorzy działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odwiedzili Skansen w Sanoku i Foresterium w Zagórzu.
Skansen w Sanoku i Foresterium w Zagórzu - te miejsca odwiedzili seniorzy działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu w ostatni czwartek (23 czerwca).

Pierwszym punktem wyjazdu było Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku - położone na obszarze o powierzchni 38ha, prezentuje kulturę ludową pogranicza na obszarze pogórzy oraz wschodniej części polskich Karpat. Jest to pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce założone po II Wojnie Światowej.

skansen w Sanoku

Muzeum podzielone jest ze względu na regiony: Sektor Bojkowski, Sektor Łemkowski, Sektor Pogórzański, Przemysłowy oraz Rynek Galicyjski. Pomimo tego, że park jest spójny to każda jego część jest unikatowa, ciekawa i warta zobaczenia.
Kolejno grupa przejechała do Zagórza - gdzie po wspólnym obiedzie miała przyjemność poznać Foresterium - czyli nowo otwarte Centrum Kultury, położone bezpośrednio w sąsiedztwie ruin Klasztoru Karmelitów Bosych (obecnie w trakcie renowacji).
W pełni multimedialne centrum, naszpikowane najnowocześniejszą technologią przenosi osoby odwiedzające w zupełnie inny wymiar - i to dosłownie - stanowiska AR i VR dostarczają każdemu niezapomnianych wrażeń.

Foresterium w Zagórzu

Na zakończenie wszyscy, którym wystarczyło sił po całodziennym spacerowaniu i zwiedzaniu wyszli na platformę widokową na terenie ruin skąd podziwiać można było piękną panoramę Zagórza, zakole rzeki Osławy, Góry Słonne, a nawet oddalone w znacznej odległości Bieszczady Zachodnie.

Późnym popołudniem wszyscy w dobrych humorach wrócili do Tarnowca.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.