Starosta Jasielski Adam Pawluś odwiedził młodzież z Turcji, Ukrainy, Litwy oraz Polski, przebywającą w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej.
W minionym tygodniu Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej gościł uczestników projektu Eco-mind Lab, realizowanego w ramach programu "Erasmus+". Młodzież spotkała się z włodarzem powiatu - Starostą Jasielskim Adamem Pawlusiem, który powitał ich w gościnnej Ziemi Jasielskiej. Przedstawił im historię i atrakcje turystyczne regionu. Podkreślał, iż powiat jasielski jest dwa razy większy od Malty - najmniejszego kraju w Unii Europejskiej, a w Ożennej jeszcze niedawno było przejście graniczne, które formalnie nie istnieje od przystąpienia Polski do układu z Schengen.

Młodzieży z Ukrainy podziękował za heroiczną walkę ich Narodu nie tylko w obronie niezawisłości swojego kraju, ale także o zachowanie wartości europejskich. Młodym mieszkańcom Turcji opowiadał o swoim pobycie w ich kraju, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat kultury i miejsc, które odwiedził.

Starosta pytał również o ich wrażenia z pobytu w OEE w Ożennej. Młodzież podkreślała, że są zachwyceni tym pięknym zakątkiem powiatu jasielskiego. Dziękowali za gościnność, możliwość obcowaniu z naturą i poznania tej części Podkarpacia.

Podczas swojego pobytu w Ośrodku młodzież uczestniczyła w różnego typu warsztatach i dyskusjach na temat ekologii, ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju, czy ekoturystyki. Poznawała także funkcjonowanie parków narodowych i innych form ochrony przyrody, czy górską turystykę jeździecką. Uczyła się wykorzystywania cyfrowych narzędzi w turystyce i ochronie przyrody oraz promocji postaw proekologicznych w mediach społecznościowych. Zaś wieczorami uczestniczyła w spotkaniach integracyjnych przy ognisku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.