Odbyła się gala VII konkursu filmowego środowiskowych domów samopomocy edycja "Reporter w akcji" w Wilczej Woli – Spie, w którym uczestniczyło 27 placówek z Podkarpacia.
W środę (22 czerwca) odbyła się gala VII Konkursu Filmowego Środowiskowych Domów Samopomocy edycja "Reporter w akcji" w Wilczej Woli - Spie, w którym uczestniczyło 27 placówek z Podkarpacia. W projekcie udział wzięło 8 uczestników z ośrodka - ŚDS Jasło, zajmując trzecie miejsce w konkursie.

Tematem przewodnim konkursu było stworzenie reportażu o wydarzeniach, ludziach, ważnych sprawach. Można było sięgnąć po inspiracje gotowych formatów (w programach interwencyjnych, magazynie ekspresu reporterów, sprawie dla reportera itp.). Naszą inspiracją do nakręcenia reportażu były dwa znane programy telewizyjne. Potraktowaliśmy temat z przymrużeniem oka i postanowiliśmy w naszym programie "Uważaj! - Reporter dla sprawy" uwypuklić tajemnicze zaginięcie kanapki z naszego ośrodka do rangi tragicznego w skutkach problemu. Zatytułowaliśmy go "Reportaż o zaginionej kanapce". Całość podzielona była na dwie części tj. reportaże przeprowadzone zarówno w ośrodku jak i w plenerze oraz debatę w specjalnie przygotowanym przez nas studio. Jury doceniło nasz wkład (oryginalny w pełni autorski scenariusz, własnoręcznie wykonane rekwizyty, wystrój studio oraz samodzielnie zaprojektowane logo i czołówkę programu) przyznając nam wysokie trzecie miejsce w konkursie!

Poziom konkursu jak co roku był bardzo wysoki, dlatego też poczuliśmy się zarówno zaskoczeni jak i docenieni. Oprócz nagród za całokształt przyznawane są również dla najlepszych aktorów oraz aktorek. I na tym polu osiągnęliśmy również swój sukces, nasza uczestniczka Pani Edyta Klimkiewicz otrzymała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą. Obydwa werdykty jury wywołały w nas euforię, której okrzyki radości dały się usłyszeć w całej sali. Na tle jak zwykle pięknie przygotowanych dekoracji zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcia, które zostaną piękną pamiątką tych wspaniałych chwil. Czerwony dywan, złote oscary, flesze aparatów i niepowtarzalne emocje sprawiły, że poczuliśmy się jak gwiazdy.

Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej edycji, w której z przyjemnością weźmiemy udział. Dziękujemy organizatorom VII Konkursu Filmowego Środowiskowych Domów Samopomocy za tak wspaniałą uroczystość.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.