Przedstawiciele Gminy Nowy Żmigród wręczyli mieszkańcom podziękowania za bohaterską postawę wobec drugiego człowieka.
W środę (22 czerwca) w Urzędzie Gminy w Nowym Żmigrodzie, odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych statuetek i listów gratulacyjnych dla mieszkańców, którzy w ostatnim czasie, w akcie bohaterstwa, wykazali się w sposób szczególny wysokim poziomem empatii oraz obywatelską postawą.

2 maja br. na terenie miejscowości Nowy Żmigród, podejmując akcję reanimacyjną przed przyjazdem karetki: Anna Piotrowska i Grażyna Baran uratowały od śmierci starszą kobietę. 7 maja br. na terenie miejscowości Skalnik, akcję serca z wykorzystaniem defibrylatora, przywrócili mężczyźnie: Radosław Buczyński, Dariusz Buczakowski, Marcin Buczyński, Mariusz Mroczka, Damian Harowicz, Piotr Mroczka.

Podziękowania wręczyli: Wójt Gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara i Przewodniczący Rady Gminy Henryk Strzelec, w obecności: Skarbnik Gminy Nowy Żmigród Elżbiety Piotrowskiej oraz Inspektor w Referacie OSS UG Wiolety Sztelmy.

Wręczając podziękowania, Wójt Gminy przywołał słynne słowa Alberta Einstein’a, mianowicie: "Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia…".

- Życzymy sobie i Państwu, by w czasach, w których "historia dzieje się na naszych oczach", a świat boryka się z wielkim złem - szczególne akty ludzkiej dobroci i wrażliwości na cudzą krzywdę, wiodły prym w przestrzeni publicznej i zasługiwały na społeczne uznanie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.