W Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół nr 3 w Jaśle.
Powiat Jasielski rozpoczyna realizację kolejnej inwestycji w infrastrukturę sportową. W środę (6 lipca 2022) w Starostwie Powiatowym w Jaśle podpisano umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół nr 3 w Jaśle. Już za pięć miesięcy uczniowie "Chemika" będą korzystać z nowego boiska do piłki ręcznej i tenisa ziemnego.

W imieniu Zarządu Powiatu w Jaśle umowę podpisali: Starosta Jasielski Adam Pawluś oraz Wicestarosta Stanisław Pankiewicz, z kolei ze strony wykonawcy - Andrzej Szymański, właściciel firmy Fhu Tress - Sport Andrzej Szymański z Rzeszowa. Przy podpisaniu dokumentu obecna była Senator RP Alicja Zając.

W ramach zadania "Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego" przy Zespole Szkół nr 3 w Jaśle powstanie nowoczesne boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej i tenisa ziemnego. Płyta boiska, o nawierzchni poliuretanowej, wykonana na solidnej podbudowie, zostanie wyposażona w niezbędne elementy do gry w piłkę ręczną i tenisa ziemnego. Całość zostanie ogrodzona i oświetlona. Zakres prac obejmuje również wykonanie chodników i opaski z kostki brukowej.

Wartość inwestycji to 919 572 zł, przy dofinansowaniu w wysokości 50 % z programu Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.

Starosta Jasielski Adam Pawluś podkreślał, że realizacja tej inwestycji przyczyni się do uatrakcyjnienia zajęć sportowych w obydwu placówkach znajdujących się przy ul. Szkolnej, bo będą z niego korzystać nie tylko uczniowie "Chemika", ale także "Budowlanki". Przypomniał, że w ubiegłym roku oddano do użytku boisko do piłki nożnej przy Zespole Szkół Budowlanych w Jaśle. Teraz, po wybudowaniu boiska do piłki ręcznej i tenisa ziemnego, uczniowie będą mogli uprawiać wiele dyscyplin sportu w nowoczesnych, bezpiecznych obiektach. Bez wątpienia przyczyni się to do uatrakcyjnienia zajęć sportowych, a tym samym do zwiększenia aktywności fizycznej, zręczności i wytrzymałości uczniów. Da również więcej możliwości do spędzenia aktywnie czasu wolnego.

Starosta, na ręce Senator Alicji Zając, złożył podziękowania dla parlamentarzystów i polskiego rządu, za środki przekazane na realizację powyższych inwestycji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.