Jasielscy policjanci we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie przystąpili do projektu "Fałszywy telefon - zagrożone oszczędności" i spotkali się z seniorami, by uczulić ich na czyhające zagrożenia. Projekt realizowany jest na terenie pięciu województw m.in. na Podkarpaciu.
"Fałszywy telefon - zagrożone oszczędności"- to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, skierowany do osób pokrzywdzonych przestępstwem, w szczególności do seniorów jako grupy, która jest najbardziej narażona na skutki oszustw m.in. "na wnuczka", "na policjanta" czy "na wypadek". W projekcie biorą udział funkcjonariusze z Komend Wojewódzkich Policji w Rzeszowie, Białymstoku, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim oraz Olsztynie.

Rozmpwy policjantów z seniorami

Na Podkarpaciu pierwsze inauguracyjne spotkanie z seniorami w ramach tego projektu zainicjowali policjanci z jasielskiej komendy. W miniony poniedziałek mł. asp. Barbara Pawłowska oraz mł. asp. Konrad Janusz z Wydziału Prewencji KPP w Jaśle wspólnie z Agatą Michońską wojewódzkim koordynatorem projektu, odwiedzili seniorów w klubie seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jaśle.

Podczas spotkania prelegenci przypominali słuchaczom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, szczególnie w sytuacjach kiedy w rozmowie telefonicznej ktoś, podając się za bliską nam osobę, krewnego, członka rodziny wykorzystując zaufanie i zasłaniając się presją czasu, prosi o natychmiastową pomoc finansową. Policjanci omówili także najpopularniejsze metody działania oszustów m.in. na "wnuczka", "policjanta", "pracownika instytucji" lub na "wypadek".

Rozmpwy policjantów z seniorami

Seniorzy z zaciekawieniem wysłuchali wystąpień i niewątpliwie dowiedzieli się jak reagować w przypadku próby oszustwa, a także gdzie szukać pomocy w takiej sytuacji. Każdy uczestnik otrzymał także przygotowane w ramach projektu gadżety zawierające pomocne numery telefonów oraz broszury i ulotki informacyjne.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.