Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle zaprasza pracodawców oraz osoby bezrobotne do skorzystania z oferowanych form wsparcia.
Prac interwencyjnych - refundacja kosztów wynagrodzeń oraz składek ZUS w kwocie ok.1534,00 zł przez okres 6 miesięcy, co zmniejsza koszty związane z zatrudnieniem nowego pracownika. Wymagany okres dalszego zatrudnienia po refundacji to minimum 3 miesiące. Skierowanie do podjęcia zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych może otrzymać każda osoba bezrobotna zarejestrowana w PUP w Jaśle.

Staży - okres trwania stażu do 6 miesięcy, wymagany okres dalszego zatrudnienia po stażu przez co najmniej 3 miesiące w pełnym wymiarze czasu pracy. Bezrobotnemu
w okresie odbywania stażu przysługuje stypendium w wysokości 1565,00 zł brutto. Pracodawca nie ponosi żadnych kosztów stażu.

Jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych przyznawane w kwocie do 30 tys. zł (w tym również dla osób do 30 roku życia oraz powyżej 50 roku życia w ramach projektów EFS).

Dla pracodawców refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy w kwocie do 30 tys. zł. Koniecznym warunkiem jest utrzymanie utworzonego stanowiska pracy przez okres co najmniej 24 miesięcy.

- Zachęcamy również do korzystania z pozostałych form wsparcia tj.; dofinansowania wynagrodzeń osób powyżej 50 roku życia, bonów stażowych, bonów na zasiedlenie, robót publicznych i innych. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej PUP w Jaśle jaslo.praca.gov.pl oraz uzyskać pod numerem telefonu: 134463492. Zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku www.facebook.com/PUPJaslo- mówi Janusz Pacher, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.