W ostatni weekend lipca br. miejskie instytucje kultury zorganizowały "Weekend z Kulturą".
W sobotę (30 lipca) w Parku Miejskim, MBP zaproponowała zabawy pod hasłem "Morze w kolorze. Z kolei Muzeum Regionalne przygotowało dla miłośników historii Jasła puzzle z wizerunkami miasta oraz zajęcia plastyczne i gry zręcznościowe.

Przy stoisku Centrum Informacji Turystycznej I Kulturalnej w Jaśle prowadzone były konkursy dotyczące znajomości historii i postaci związanych z Jasłem. Atrakcyjne niespodzianki miał dla wszystkich Urząd Miasta, który przygotował zmywalne tatuaże z motywem motylków, biedronek, piłkarzy oraz logotypami miasta Jasła, JDK, CITiK, MR.

Na zakończenie pierwszego dnia weekendu, na rynku odbyła się emisja filmu "Małżeństwo z rozsądku", do którego muzykę napisał Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz. Projekcja była kolejnym elementem projektu pn. "Jasielski Festival X Muzy", realizowanego przez Jasielski Dom Kultury, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Jasło impreza

Niedziela (31 lipca), drugi dzień "Weekendu z kulturą" pierwotnie planowany w Parku Miejskim, został przeniesiony na tereny zielone przylegające do Jasielskiego Domu Kultury. Przed budynkiem placówki wystąpili wokaliści i tancerze JDK.

Na zaproszenie Jasielskiego Dom Kultury przybył Teatr Nikoli z Krakowa który poprowadził interaktywne warsztaty i pokazy cyrkowe dla całych rodzin. Uczestnicy mogli sięgnąć po radość, wyzwanie i szczyptę adrenaliny. Nie zabrakło również kącika zabaw dla najmłodszych i wariacji plastycznych.

weekend z kulturą w Jaśle

W muzyczny klimat wprowadził publiczność zespół Wood Sound, działający przy Jasielskim Domu Kultury. Grupa nadaje nowe aranże i brzmienia znanym i lubianym soundtrackom, zachowując jednocześnie ich klasyczne brzmienia. Podczas godzinnego koncertu usłyszeliśmy m.in. muzykę z repertuaru nieśmiertelnej grupy Queen i z filmu "Ostatni Mohikanin".

Na zakończenie wieczoru wystąpiła Basia Stępniak-Wilk która przeniosła widzów w wieczór poezji, zadumy i pięknej, nostalgicznej muzyki. Związana z Krakowem od ponad 20 lat artystka bawi, wzrusza i flirtuje z publicznością. Podczas koncertu wykonała znane doskonale utwory: m.in. "Bombonierkę", "Blondyna", "Kantyczkę", "U schyłku", "Futerko.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.