W środę policyjni profilaktycy odwiedzili uczestników kolonii w Kotani w ramach trwającej akcji
W ramach wakacyjnych działań funkcjonariusze jasielskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedzają wypoczywające na terenie naszego powiatu zorganizowane grupy dzieci i młodzieży. Prowadzone działania mają na celu uświadamianie najmłodszych na temat występujących zagrożeń.

W minioną środę mundurowi z Jasła i Nowego Żmigrodu odwiedzili uczestników kolonii w miejscowości Kotań. Podczas wizyty funkcjonariusze przypomnieli słuchaczom zasady bezpiecznych kąpieli na akwenach i przestrzegali przed pływaniem w miejscach niedozwolonych. Zwracali także szczególną uwagę na niebezpieczne sytuacje, które mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku. W trakcie prelekcji przypominali, jak należy się zachować podczas sytuacji kryzysowych i gdzie szukać pomocy.

Realizowane działania profilaktyczne cieszą się dużym zainteresowaniem oraz poparciem ze strony organizatorów i opiekunów zorganizowanych grup młodzieży wypoczywającej na terenie naszego powiatu i niewątpliwie wpływają na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia niepożądanych i niebezpiecznych sytuacji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.