Uczestniczka zajęć Grupy Twórczej 45+, działającej przy Jasielskim Domu Kultury zdobyła III nagrodę w X Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Nieprofesjonalnej "Patrząc i Widząc" 2022,
Marta Wachel, uczestniczka zajęć Grupy Twórczej 45+, działającej przy Jasielskim Domu Kultury zdobyła III nagrodę w X Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Nieprofesjonalnej "Patrząc i Widząc" 2022, organizowanym przez Miejsko Gminny Dom Kultury im. F. Kotuli w Głogowie Małopolskim.

Pochodząca z Nowej Dęby artystka z wykształcenia i zawodu jest dyplomowaną pielęgniarką, a jej pasją jest pisanie ikon i malowanie techniką batikową. Porusza się bardzo sprawnie w tych dwóch pozornie odległych i niezależnych obszarach. I choć obie dyscypliny wydają się być całkowicie odmienne, nadaje im swój niepowtarzalny i indywidualny charakter. Obie wymagają niezwykłej sprawności warsztatowej. Jednak wyjątkowość prac Marty Wachel (jaślanki z wyboru) polega na balansowaniu pomiędzy sztuką naiwną a średniowiecznymi artefaktami. Podczas wakacji chętnie uczestniczy w warsztatach pisania ikon organizowanych przez profesjonalne pracownie. Lato to również dobry czas na tworzenie batików w plenerze.

Od 2015 roku Marta Wachel związana jest z Jasielskim Domem Kultury, gdzie swoje pasje artystyczne realizuje na zajęciach Grupy Twórczej 45+. Tegoroczna nagroda nie jest jednak pierwszym sukcesem autorki ikon i batików. W 2019 roku w IX przeglądzie w Głogowie Małopolskim zdobyła również III miejsce, a w 2021 roku, w IX Jasielskim Biennale Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej organizowanym przez JDK, w kategorii malarskiej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.