Na drogach województwa podkarpackiego można już zobaczyć policjantów korzystających z nowego sprzętu w nowej kolorystyce.
Motocykle to BMW R 1250 RT w wersji przystosowanej pod wymogi policji. Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer. Jednoślady zasilane są dwucylindrowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie rozpędza motocykl.

Zupełnie nowe barwy policyjne, zostały wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, a także sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu koloru niebieskiego i czerwonego. W wyposażeniu są także podgrzewane siedzenia i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort kierowcy.

policyjne motocykle

Wszystko to sprawia, że motocykl dociera szybko, szczególnie w ruchu miejskim, gdzie często występują utrudnienia. Policjantów na motocyklach, w nowym wydaniu można spotkać już na drogach Podkarpacia. Dwa motocykle zostały już przekazane do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Kolejne, w najbliższym czasie, trafią do komend miejskich w Rzeszowie i w Tarnobrzegu. Nowe pojazdy będą używane przez funkcjonariuszy wydziałów ruchu drogowego.

Łącznie do garnizonu trafi 20 takich motocykli.

Motocykle BMW zostały zakupione w ramach projektu "Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego".
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

~naDrodze

16-08-2022 13:13 9 6

Jak to ma być niby bezpiecznie-niech mi ktoś wyjaśni bo czegoś nie ogarniam!
Oni są tylko od karania (czyli zbierania pieniędzy) a nie od bezpieczeństwa.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.